Rubriik: Majandustarkvara Rapid Finants

Majandustarkvara RAPID moodul Finants uudised.

FINANTS 2024 aprill

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks dokument ekraanil > kasutaja avab dokumendi real artiklite akna > rohelise taustaga kuvatakse artikkel, millel on müügihinnale sisestatud soodustus ja soodustus on kehtiv tänasel kuupäeval. Ostuarved > võimalus salvestada ühe tarnija kulude ostuarvele ridu erinevate mallide alusel. Näiteks vajalik juhul kui üks tarnija väljastab arveid, mis on ühesuguse viitenumbriga, aga mille kulukohaks on vahel üks allüksus/ projekt ja teine kord teine allüksus/ projekt. üks dokument ekraanil > ... (Loe edasi...)

FINANTS 2024 märts

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks müügiarve või -saateleht ekraanil > arve real, tulbas 'Artikkel' nupp [F7] > avaneb aken "Partiide jäägid": aken partiiarvestusega kaupade laojääkidega kuvatakse nüüd alati ekraanile. (Varem avati aken ainult siis kui müügiarve seeria juurde oli seadistatud vaikimisi ladu.) NB! Suurte ladude puhul võib akna avamine toimida aeglaselt! veerus 'Säilivus' nüüd järjestamise võimalus. Ostuarve > üks ostuarve ekraanil > tööleht 'Mallid, muud' > ekraanipilti lihtsustatud: nüüd e-arvest ridade impordi kõik ... (Loe edasi...)

FINANTS 2024 veebruar

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Ostuarved > võimalus seadistada originaaldokumendi lisamine manusesse soovituslikuks. St kui kasutaja salvestab lisatud ostuarve ja manuses ei ole originaaldokumenti, siis küsitakse kasutajalt üle, ja on võimalik dokument kinnitada ka ilma manuseta. Seaded > Ostuarved > Originaaldokumendi olemasolu kontroll > lisatud uus valik - "Kontrollitakse, aga saab ka ilma originaalita kinnitada". Raha > panga seeria > Maksekorraldused > Andmevahetus pangaga/ Eksport > võimalus luua maksete fail uue standardi pain.001.001.09 alusel. Uus standard ... (Loe edasi...)

Uus käibedeklaratsioon 2024

Alates 1. jaanuarist 2024 on tavapärane käibemaksumäär 22%, varasema 20% asemel. Mõnede erandjuhtumite puhul tuleb  kasutada veel 20%-st käibemaksumäära: tehing ettemaksu alusel, kreeditarve eelmise aasta arvele ja tehing pikaajalise lepingu alusel. Näited maksuameti veebis siin. Uueks aastaks kehtestati ka uus käibedeklaratsiooni vorm ja selle lisad. Uuel vormil käibedeklaratsioon esitatakse esmakordselt hiljemalt 20. veebruariks. Kuidas lisada aastal 2024 Rapidis müügiarvele käibemaksu vana määr 20%? Käivita tarkvara moodul RAPID FINANTS. Edasi nupp Müügiarved ja ava vajalik müügiarve ekraanile. Võta kinnitus ... (Loe edasi...)

FINANTS 2024 jaanuar

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks dokument ekraanil > tööleht "Omahind,EUR" > uus tulp "KM%". Ostuarved > üks dokument ekraanil > kasutaja lisab reale kulukäibemaksu artikli: kui eelnevale reale on sisestatud projekt, siis see kantakse ka kulukäibemaksu reale; samamoodi, kui teised lisaparameetrid. Finantsaruanded > Inf4 Annetused - täiendatud, et kasutamine oleks lihtsam ja mugavam: kui aruandes on korduvaid isikukoode, siis need kuvatakse roosal taustal; võimalus salvestada Excelisse; tabeli all kuvatakse kokku numbrid; allajoonitud summad ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 detsember

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks müügiarve või müügi saateleht - täiendused seoses uue käibemaksumääraga: "Koosta uus arve vana arve andmetega" - kui aasta erinev, siis muudetakse ka käibemaksu määr, summad ja hinnad; dokumendi ridade rippmenüüs uus toiming "Muuda uus/vana käibemaksumäär"; kui kasutaja muudab dokumendi kuupäeva aastat, siis küsimus ja salvestatakse ridadele uued käibemaksu määrad, summad ja hinnad sõltuvalt arve kuupäevast; kasutaja sisestab artikli, Rapid lisab käibemaksu sõltuvalt arve kuupäevast (kas artikli käibemaks, sellele ... (Loe edasi...)

Käibemaks 22% alates 01.01.2024

Alates 01.01.24 tõuseb käibemaksu määr 22%-le kõigil neil teenustel ja kaupadel, mida varem müüdi määraga 20%. Alus: Käibemaksuseaduse §15 lg(1) Lisaks on seaduses määratud tehingud, millal ka uuel aastal peab rakendama 20%-st käibemaksu määra: arved, millega krediteeritakse 2023. aastal koostatud põhiarvet; arved, kus 2024. aastal müüakse teenust või kaupa ning see tasaarveldatakse 2023. aastal koostatud ja laekunud ettemaksu arvega; lisaks veel mõni erandlik olukord. Täpsema info käibemaksumäära muudatuse kohta leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt. Aastal 2024 on käibemaksu ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 november

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Võimalus saata ühe nupuvajutusega e-kirjaga otsingusse valitud kõik müügiarved, sõltumata ostjale arve edastusviisist. Vajalik võimalus kui müüja koostab korraga palju müügiarveid ja ostjad soovivab arvet saada e-kirjaga ja lisaks e-arvet ja/või arvet internetipanka. Müügiarved > E-arved > VÄLJASAATMINE > uus valik "E-kiri (sõltumata ostja edastusviisist)"- saadetakse kõik filtrisse jäävad jooksva kuu või eelmise kuu arved klientidele, kellel kliendikaardil on meiliaadress olemas. Müügiarved > üks müügiarve ekraanil > tööleht "Tekstid,Muud" > alamtabel ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 oktoober

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Pangaga otseühenduse puhul salvestatakse saldo erinevus internetipanga ja Rapidi summade vahel. Raha > Panga seeria > Koond > uued veerud "Internetipanga saldo" ja "Vahe". Müügiarved > Saada müügiarve e-kirjaga (ükshaaval või massiga) - nüüd võimalus e-kirja teemasse ja koostatava pdf-faili nimesse lisada ka arve kuu nimetus ja ostja lühinimi. Moodulis ÜÜR on ostja lühinimeks korteri number. Seadistamine: Seaded > E-post > Müügiarved - dokumendi faili nimes ja e-kirja teema kirjeldamisel saab kasutada ka ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 september

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Uus võimalus - otse Rapidist saata e-müügiarve paralleelselt kahte kanalisse- ostjale e-arvena ja ostja internetipanka. Näiteks soovivad seda paljud korteriühistud: raamatupidaja saab tarkvarasse e-arve ja internetipanka saabub arve, mis tasutakse automaatselt püsimakse lepingu alusel. Kliendid > Pank,Lepingud > Arve edastamine - uus valik 'E-arve operaatori kaudu ja operaatori kaudu panka (10)' . Pikem info Rapidi klienditoelt. Müügi- ja ostuaruanded > Müügid klientide lõikes: uus aruanne „Koond klientide ja kuude lõikes“. Finantsaruanded ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 august

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > Võimalus seadistada ainult kinnitamata dokumentidest nimekirja kuvamine seadistatud kasutaja jaoks. Näiteks vajalik müügiga tegelevatele töötajatele, et neil oleks kiire ülevaade pooleliolevatest tehingutest. Moodul RAPID ADMIN > Kataloogid > Kasutajagrupid > ava müügitöötajate grupp - märgi linnuke "Vaikimisi müügiarvete nimekirjas ainult kinnitamata arved". RAPID ADMIN > Kataloogid > Isikud > ava vajaliku isiku kaart - kontrolli kas isik on märgitud müügitöötajate kasutajagruppi. RAPID FINANTS > Müügiarved - nimekirjas kuvatakse ainult ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 juuni-juuli

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks müügiarve ekraanil > hiire paremklikk müügiarve real > Lisa saatelehtede read: Saatelehe ridade valiku aknas read järjestatud Viite teksti ja kuupäeva järgi. Topeltklikk viitel märgib kõik sama viitega read arvele kandmiseks. Otsing > võimalus otsida Saaja/maksja tarneperioodi päevade järgi. Täiendus raamatupidamisbüroode jaoks - aruannete saatmisel e-kirjaga lisab Rapid saajaks sama ettevõtte juhi e-posti aadressi. Seadistamine: Kliendid > oma ettevõtte kaart > Kontaktisikud > märgi ettevõtte juht või mõni ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 mai

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Alates 16. juunist muutub e-arvete operaatori Arvekeskus (FinBite/ Omniva) teenuse internetiaadress. E-arvete teenuse kasutamiseks (e-müügi- ja e-ostuarved) uuendage Rapidi versioon! Kui ettevõttes koostatakse palju müügiarveid, siis on nüüd võimalus seadistada, et müügiarvete nimekirja kuvatakse vaikimisi ainult kinnitamata müügiarved ja -saatelehed. Mugav võimalus müügipersonalile, kes igapäevaselt tegeleb ainult lõpetamata, st kinnitamata dokumentidega. Seadistamine: Seaded > Müügiarved > uus linnuke "Vaikimisi nimekirjas ainult kinnitamata arved"- kui see täidetud, siis kuvatakse nimekirja avamisel ainult ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 aprill

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Peamenüü kohal firmade valikus toimib ka kiirotsing firma nimetuse osa järgi. Müügiarved > üks dokument ekraanil - dokumendi real tulp Artikkel - siin toimib kiirotsing ka mitme sõnaosa järgi, eraldajaks tühik. Näiteks kui kasutaja sisestab väljale sõnad "must tooner", vajutab klahvile [Enter] või [Tab], siis kuvatakse valikusse ainult need artiklid, mille nimetus sisaldab sõnu must ja tooner, samas järjestuses. nüüd saab kinnitada ka arvet, millel on vähemalt üks kogusega rida. ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 märts

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved üks müügiarve/ -saateleht ekraanil > kuvatakse ekraanile punase tekstiga hoiatus kliendikaardilt, kui dokument on veel kinnitamata. (Eeldusel, et Seaded > Müügiarved > Alternatiivse arvenumbri sisestamine = EI) dokumendi ridade all kuvatakse aktiivse rea artikli laojääki: Vaba jäägi asemel Laojääk-Täitmata müügitellimused (seega ei arvestata siin ostutellimustega). Klienditoimingute nupp on nüüd alati nähtav ja kasutatav. Kliendi toimingutesse saate lisada igasugust infot kliendi pakkumiste, teenuste, lepingute jmt. Nupp Tehingud > kuvatakse ... (Loe edasi...)