PALK 2024 jaanuar – märts

Peamoodul PALK täiendused 2024. aasta arvestuslik elatusmiinimum on 338,20 (aasta varem oli 303,40). Elatusmiinimumi määra kehtestab Statistikaamet. Rapid kasutab elatusmiinimumi määra töötasust kohtutäiturile kinnipidamiste arvutamiseks. Seaded > Muutuv häälestus > alates 29.01.24 on uus Elatusmiinimum 338,20 . Isikute andmed ühe isiku kaart ekraanile > tööleht "Leping" > alamtabel 'Püsitasud' - siia saab nüüd valida arvestusliike vastavalt töötamise liigile. Piirang on vajalik TSD-deklratsiooni sujuvamaks esitamiseks e-maksuametis. Kui töötamise liik on 'Tööleping' või 'Tähtajaline tööleping' või 'Avalik teenistus', siis saab valida neid ... (Loe edasi...)

FINANTS 2024 märts

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks müügiarve või -saateleht ekraanil > arve real, tulbas 'Artikkel' nupp [F7] > avaneb aken "Partiide jäägid": aken partiiarvestusega kaupade laojääkidega kuvatakse nüüd alati ekraanile. (Varem avati aken ainult siis kui müügiarve seeria juurde oli seadistatud vaikimisi ladu.) NB! Suurte ladude puhul võib akna avamine toimida aeglaselt! veerus 'Säilivus' nüüd järjestamise võimalus. Ostuarve > üks ostuarve ekraanil > tööleht 'Mallid, muud' > ekraanipilti lihtsustatud: nüüd e-arvest ridade impordi kõik ... (Loe edasi...)

FINANTS 2024 veebruar

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Ostuarved > võimalus seadistada originaaldokumendi lisamine manusesse soovituslikuks. St kui kasutaja salvestab lisatud ostuarve ja manuses ei ole originaaldokumenti, siis küsitakse kasutajalt üle, ja on võimalik dokument kinnitada ka ilma manuseta. Seaded > Ostuarved > Originaaldokumendi olemasolu kontroll > lisatud uus valik - "Kontrollitakse, aga saab ka ilma originaalita kinnitada". Raha > panga seeria > Maksekorraldused > Andmevahetus pangaga/ Eksport > võimalus luua maksete fail uue standardi pain.001.001.09 alusel. Uus standard ... (Loe edasi...)

Koopiapaberi soodusmüük

Ettevõtted vajavad paberit üha vähem: arved liiguvad ühe ettevõtte raamatupidamisest teise e-arve vormis, samm-sammult minnakse üle paberivabale raamatupidamisele. Aga päris ilma kontoripaberita me täna veel hakkama ei saa. Paber hingab, imeb niiskust ja liigub. Ta tunneb külma ja kuuma ning karmi kohtlemist. Ta kohaneb ümbrusega. Selleks, et paber saaks säilitada oma esialgse vormi, mille ta sai tootmise käigus, toimida probleemideta, peab teda õigesti käsitsema ja hoiustama. Säilita paberit pappkastis, sest see kaitseb paberit ümbritseva niiskuse ja ... (Loe edasi...)

Kingime sulle 10€!

Kas leiad end aeg-ajalt mõttelt, et keegi võiks arvuti lihtsalt korda teha? Miks asjad ei toimi arvutis nii nagu ma tahan? Delegeeri see küsimus ja töö meile ning saad asjad korda! Lisaks on meil praegu eriline pakkumine - anname Sulle 10-eurose kinkekaardi TT Tarkvarast arvutiteenuste soetamiseks! Kingitus 10€ arvutiteenuste ostmiseks kehtib märtsi lõpuni! Kui vajad arvutiteenust, mille maksumus on suurem kui 50eurot, siis kingime veel +10€. Mõned näited meie spetsialistide igapäevastest töödest: Windowsi seadistamine ja uuenduste paigaldamine Uue ... (Loe edasi...)

Uus käibedeklaratsioon 2024

Alates 1. jaanuarist 2024 on tavapärane käibemaksumäär 22%, varasema 20% asemel. Mõnede erandjuhtumite puhul tuleb  kasutada veel 20%-st käibemaksumäära: tehing ettemaksu alusel, kreeditarve eelmise aasta arvele ja tehing pikaajalise lepingu alusel. Näited maksuameti veebis siin. Uueks aastaks kehtestati ka uus käibedeklaratsiooni vorm ja selle lisad. Uuel vormil käibedeklaratsioon esitatakse esmakordselt hiljemalt 20. veebruariks. Kuidas lisada aastal 2024 Rapidis müügiarvele käibemaksu vana määr 20%? Käivita tarkvara moodul RAPID FINANTS. Edasi nupp Müügiarved ja ava vajalik müügiarve ekraanile. Võta kinnitus ... (Loe edasi...)

FINANTS 2024 jaanuar

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks dokument ekraanil > tööleht "Omahind,EUR" > uus tulp "KM%". Ostuarved > üks dokument ekraanil > kasutaja lisab reale kulukäibemaksu artikli: kui eelnevale reale on sisestatud projekt, siis see kantakse ka kulukäibemaksu reale; samamoodi, kui teised lisaparameetrid. Finantsaruanded > Inf4 Annetused - täiendatud, et kasutamine oleks lihtsam ja mugavam: kui aruandes on korduvaid isikukoode, siis need kuvatakse roosal taustal; võimalus salvestada Excelisse; tabeli all kuvatakse kokku numbrid; allajoonitud summad ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 detsember

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks müügiarve või müügi saateleht - täiendused seoses uue käibemaksumääraga: "Koosta uus arve vana arve andmetega" - kui aasta erinev, siis muudetakse ka käibemaksu määr, summad ja hinnad; dokumendi ridade rippmenüüs uus toiming "Muuda uus/vana käibemaksumäär"; kui kasutaja muudab dokumendi kuupäeva aastat, siis küsimus ja salvestatakse ridadele uued käibemaksu määrad, summad ja hinnad sõltuvalt arve kuupäevast; kasutaja sisestab artikli, Rapid lisab käibemaksu sõltuvalt arve kuupäevast (kas artikli käibemaks, sellele ... (Loe edasi...)

Hiirtel on pidu!

Arvutihiir on meile kõige lähem arvutikomponent. Seda hoiame käes peaaegu kogu aeg.Mugav ja täpne hiir säästab nii aega kui närve. Raskelt liikuv, kulunud tugipatjadega või ekraanil aeg-ajalt hüplev hiir raiskab tööaega ja muudab töötegemise vaevaliseks.Aeg-ajalt võib puhastada hiire kõhualust ja alusmatti. Kui puhastamisest enam abi pole, siis vajate uut seadet. Lisaks on müügil ka vaikseid hiiri ning klaviatuure – ei mingit klõbistamist! Vaikus aitab kaasa vaimse heaolu säilimisele. TT Tarkvaras on hea pakkumine:  Hiirte ja klaviatuuride hinnad on ... (Loe edasi...)

Turvalist uut aastat!

Arvutikaitset ESET kaitseb miljoneid kliente ja sadu tuhandeid ettevõtteid kogu maailmas. Kui tehnoloogia võimaldab edenemist, on ESET siin, et seda kaitsta.  Arvutikaitse ESET -30% soodustus esmaversioonile ja uuenduslitsentsile TOOTED:ESET HOME SECURITY ESSENTIALESET HOME SECURITY PREMIUMESET Internet SecurityESET Smart Security PremiumESET Cyber Security Pro PERIOOD: 1 kuni 3 aastat SEADMETE ARV: 1 kuni 5 Soodustusi ei summeerita ehk soodushinnaga toodetele ei ole võimalik lisada juurde kampaaniasoodustust.   Täpsemalt toodete omadustest loe siin. Soodustus kehtib kuni 15.01.2024. TT Tarkvara müügisalong on avatud tööpäevadel 09.00 – 17.00. Tellimuse võite edastada ka e-posti või telefoni ... (Loe edasi...)

Käibemaks 22% alates 01.01.2024

Alates 01.01.24 tõuseb käibemaksu määr 22%-le kõigil neil teenustel ja kaupadel, mida varem müüdi määraga 20%. Alus: Käibemaksuseaduse §15 lg(1) Lisaks on seaduses määratud tehingud, millal ka uuel aastal peab rakendama 20%-st käibemaksu määra: arved, millega krediteeritakse 2023. aastal koostatud põhiarvet; arved, kus 2024. aastal müüakse teenust või kaupa ning see tasaarveldatakse 2023. aastal koostatud ja laekunud ettemaksu arvega; lisaks veel mõni erandlik olukord. Täpsema info käibemaksumäära muudatuse kohta leiad Maksu- ja Tolliameti kodulehelt. Aastal 2024 on käibemaksu ... (Loe edasi...)

PALGAMAKSUD JA MIINIMUMPALK 2024

Töötasust kinnipeetav tulumaks Tõuseb tulumaksuvabastuse summa vanaduspensioni eas olevale töötajale - 776 eurot. (2023. aastal oli 704 eurot.) Vanaduspensioniealise töötaja maksuvabastuse summa ei sõltu inimese sissetulekust. Esmalt kasutatab pensioniamet seda maksuvaba tulu pensioni väljamaksmisel. Kui vanaduspensioni eas oleva isiku pension on väiksem kui 776 eurot või ei saa ta veel pensioni väljamakseid, siis teeb töötaja avalduse tööandjale kasutamata maksuvabastuse rakendamiseks. Alus: 2024.aasta riigieelarve seadus §2 lg (11) Kui töötaja vanaduspensioni iga saabub aastal 2024, siis peab ... (Loe edasi...)

PALK 2023 juuli – november

Peamoodul PALK täiendused Töökäsud > Arvestused püsiandmetelt  UUS! Võimalus arvestada töötajale automaatselt lisatasu tema koostatud müügiarvetelt."Töötasu müügiarvetelt, isik arve päises". Näiteks sobib müügitöötajale või remonditöökojas meistrile automaatse tulemustasu arvestamiseks. Peale toimingu valimist koostatakse automaatselt töökäsk, kuhu lisatakse read moodulis RAPID FINANTS arvestuskuu kinnitatud müügiarvete alusel:  Töötaja = isik müügiarve päisest moodulis FINANTS; Arvestusliik = moodulis FINANTS müügiarvele lisatud artikli Grupp I kaardile salvestatud töötasu arvestusliik; Hind = moodulis FINANTS müügi tulem kinnitatud arvetel; Maht = moodulis PALK isiku püsiandmetest arvestusliigi ... (Loe edasi...)

FINANTS 2023 november

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Võimalus saata ühe nupuvajutusega e-kirjaga otsingusse valitud kõik müügiarved, sõltumata ostjale arve edastusviisist. Vajalik võimalus kui müüja koostab korraga palju müügiarveid ja ostjad soovivab arvet saada e-kirjaga ja lisaks e-arvet ja/või arvet internetipanka. Müügiarved > E-arved > VÄLJASAATMINE > uus valik "E-kiri (sõltumata ostja edastusviisist)"- saadetakse kõik filtrisse jäävad jooksva kuu või eelmise kuu arved klientidele, kellel kliendikaardil on meiliaadress olemas. Müügiarved > üks müügiarve ekraanil > tööleht "Tekstid,Muud" > alamtabel ... (Loe edasi...)

Nutikad kingitused

Pakume nutikaid kingitusi päkapiku ja jõuluvana kingikotti! Mälupulk - salvesta mälupulgale mõned lõbusad pildid ja videod. Seda suurem on rõõm kingi saajal. Hind vahemikus 5 kuni 43 eurot. TT Tarkvaras on detsembris hea pakkumine: Soeta praegu mälupulk või microSD mälukaart! Detsembris on hinnad 30% soodsamad! Vaikne hiir, mis kasutamisel ei klõpsu ega kärise, valikus erinevad värvid- pigimust, lumivalge, flamingo roosa ja miljonäri sinine. Hind 25.- Suur hiire alus - ruumi jagub ka kõige hoogsamate tõmmete jaoks, sobib mängimiseks ja töötegemiseks. Mõõdud: 350 ... (Loe edasi...)