Tööd kiirendavad nipid RAPIDis kuludokumentide sisestamisel

1.  Kuidas kiiresti sisestada kulutšekke?

Kui hankijaga tehingute summa ühes kuus võib ületada 1000 euro piiri, siis sisestage iga tšekk omaette ostuarvena.
Otsige RAPIDi ostuarvetest üles varem sisestatud antud hankija dokument, avage see ja vajutage üheaegselt klahve Alt ja N. Rapid loob uue ostuarve vana koopiana – muutke vaid päises kuupäevad, arve number, kontrollsumma ja andmed dokumendi real.
Lõpuks märkige tasumisviis – sularaha või pangakaart. Ostuarvelt loodud raha dokumendid saavad automaatse kinnituse.
Järgmise kulutšeki sisestamiseks vajutage jälle Alt+N.

Kui tehingute kuu summa ei ületa 1000 euro piiri, siis sisestage ühe hankija ühe kuu tšekid Rapidisse ühele ostuarvele.
Lisage RAPIDisse hankija kliendikaardile töölehele „Pank,Lepingud“ alamtabelisse OSTMINE tüüpartikkel. Täitke ka vaikimisi kuluartikkel ostuarve seeria seadistuses, siis pole igale hankijale vaja lisada tüüpartiklit (Seaded > Ostuarved > Seeriad > topeltklikk seerial > Kuluartikkel vaikimisi) .

Lisage uus ostuarve, täitke andmed päises.

Ostuarve ridadel, töölehel „Kuludesse“. täidab programm ise väljad artikkel, nimetus ja kogus. Teie sisestage käibemaksuga hinnaks tšeki käibemaksuga summa ja vajutage klahvi (nool alla). Programm täidab järgmise rea (ainult siis, kui järgmisele reale pole veel midagi sisestatud) samade andmetega, Teie sisestage käibemaksuga hinnaks järgmise tšeki käibemaksuga summa ja vajutage klahvi (nool alla). Ja nii kuni kõik kulutšekid on sisestatud.
Märkige tasumisviis – sularaha või pangakaart. Salvestage dokument. Ostuarvelt loodud raha dokumendid saavad automaatse kinnituse.

Kasutage ostuarvete sisestamisel tööd kiirendavaid nippe!

2.  Kuidas lisada ostuarvele manuseks rohkem kui üht faili?

Aeg-ajalt on vaja RAPIDisse ostuarve juurde lisada ka mõni muu elektroonne dokument lisaks arve pdf-failile. Näiteks kindlustuspoliis või kirjavahetus hankijaga või leping. Nüüd on see võimalik!
Avage RAPIDis ostuarve ekraanile, klikkige töölehel “Manused,kursivahe” – siin on võimalus lisada kuni 5 faili ostuarve manusesse. Edaspidi saate lisatud manuseid lihtsalt ja kiiresti vaadata või salvestada oma arvutisse, Rapidist välja.

3.  Ostuarvelt loodud raha dokumendid saavad automaatselt ka kinnituse.

Kui ostuarvel märkida tasumisviisiks sularaha või pangakaart, siis nüüd ka kinnitatakse koostatav raha väljamineku dokument. Eeldusel muidugi, et rahadokumentide häälestuses on valitud linnuke „Automaatne kinnitamine dokumendi salvestamisel“. RAPID koostab kinnitatavale raha väljamineku dokumendile lausendi:
Kreedit – konto raha seeria häälestusest;
Deebet  – hankijakonto kliendikaardilt või ostu seeria juurest.
Allüksus, objekt, projekt ja isik võetakse ostuarve esimeselt realt.

4.  E-arve import ostuarvetesse.

Kui hankija saadab Teile e-arve (xml-faili) kas e-postkasti või internetipanka, siis importige see RTööd kiirendavad nipidAPIDisse ühe hiireklikiga. Alates novembrist 2015 saavad seda teha kõik peamooduli RAPID FINANTS kasutajad, pole vaja ühtki lisamoodulit.
Esmalt looge oma arvutis üks kaust e-arvete jaoks, näiteks C:\RP\Ost, ja teine kaust juba sisseloetud e-arvetele (näiteks C:\RP\Ost\Ajalugu). Seadistage loodud kaustad RAPIDisse: Seaded > Ostuarved > Impordi_parameetrid. Vajadusel küsige täpsemat infot Rapidi klienditoelt.
Salvestage meilipostkastist või internetipangast e-arve xml-fail oma arvutisse ostuarvete kausta, klikkige RAPIDis Ostuarvete nimekirja päises nuppu „E-arved“. Protseduur impordib seadistatud kaustas leiduvad e-arved (xml-failid) RAPIDisse ostuarveks, vajadusel muutke kuluartikkel või muid andmeid ridadel.
Kui e-arves sisaldub eeltäidetud maksekorraldus, siis otsitakse  kas IBAN leidub RAPIDis klientide arveldusarvete tabelis ja positiivse vastuse korral salvestab raha saajaks IBANile vastava kliendi.
Näiteks saab täna küsida e-ostuarvet (xml-faili) mobiilifirmadelt, Telialt, Nestelt ja ka paljudelt teistelt.

5.  Kui hankija ja makse saaja on erinevad ettevõtted.

Vahel harva esineb olukordi kus ostuarve väljastab üks ettevõte, aga raha tasutakse teisele. Nüüd on võimalik RAPIDis ostuarvel vabalt valida makse saaja.
Avage RAPIDis ostuarve ekraanile, arve päises on uus väli „Makse saaja“.
Kui hankijal on kliendi kaardile seadistatud seotud klient, siis pakub RAPID makse saajaks seotud klienti. Kui lisate ostuarvet aruandvate isikute seeriasse, siis lisab RAPID makse saajaks aruandva isiku.