RAPIDis on valmis uus käibedeklaratsioon

RAPIDis on valmis uus käibedeklaratsioon koos 1000-euroste tehingute lisaga

Eesmärgiga lihtsustada raamatupidajate tööd käibemaksu aruannete koostamisel, tegime RAPIDisse täiesti uue aruande KÄIBEDEKLARATSIOON. Enne novembrit 2014 koostati RAPIDis käibedeklaratsioon raamatupidamiskontode käivete põhjal, kus võis tekkida keerulisemate tehingute puhul vigu. Uus aruanne KÄIBEDEKLARATSIOON koostatakse müügiarvetele ja ostuarvetele sisestatud info alusel ning automaatselt lisatakse 1000-euroste tehingute INF-lisa. Täiendused on tehtud tarkvarasse nii, et vaatamata riigi poolt nõutavatele uutele käibemaksu aruannetele raamatupidaja töökoormus ei kasvaks.

Põhjalikumat selgitust jõustunud muudatustest lugege maksuameti kodulehel siin. Rahandusministeeriumi koostatud käibedeklaratsiooni lisaaruannete täitmise juhendit saate lugeda siin.

Majandustarkvaras RAPID koostatakse käibedeklaratsiooni INF-lisad automaatselt koos käibedeklaratsiooni põhiaruandega lähtuvalt kõigist nõuetest: tehingupartneri 1000-eurone piirmäär, müügid eraisikutele jäetakse välja, tavapärasest erinevale käibemaksumäärale lisatakse erisuse tunnus, ametisaladuse hoidmise kohustus jmt. Raamatupidaja ei pea käsitsi midagi lisama ega muutma. Partneri registrikoodi saab RAPIDis küsida juriidilise isiku nime või nimeosa järgi Krediidiinfo serverist internetis juba mitmeid aastaid.

Alates novembrist on maksuamet valmis vastu võtma käibedeklaratsiooni koos INF-lisaga elektroonse failina, nii et raamatupidaja ei pea enam aruande numbreid käsitsi sisestama.

RAPID koostab käibedeklaratsiooni automaatselt koos 1000-euroste tehingute lisaga.
Nüüd on võimalik esitada KMD koos INF-lisaga e-maksuametile elektroonselt.

 

Kuidas koostada RAPIDis käibedeklaratsioon koos 1000-euroste tehingute lisaga minimaalse ajakuluga?

1. Tehke tavapärane uuendus moodulis RAPID ADMIN.
Kui Te pole viimastel kuudel uuendanud moodulit RAPID PALK, siis uuendage ka see.
RAPIDi püsikliendile on uuendamine TASUTA.

2. Kõik müügitehingud sisestage müügiarvetesse, sest KMD INF-A aruandele lisatakse käibemaksuga maksustatavad tehingud üksikute dokumentide kaupa. 

3. Kõik ostutehingud sisestage ostuarvetesse, sest KMD INF-B aruandele lisatakse tehingud, millelt arvestate sisendkäibemaksu, üksikute dokumentide kaupa. 

4. RAPIDi uus aruanne KÄIBEDEKLARATSIOON koostatakse automaatselt müügi- ja ostuarvetele kantud info alusel. Pöördkäibemaksustamisele kuuluvad ostud EL-ist deklareeritakse automaatselt õigetel ridadel. Eestisisene pöörkäibemaks, nii müügil kui ka ostul, toimib automaatselt. Raamatupidaja ise ei pea midagi käsitisi lisama ega muutma.
Käivitage RAPID FINANTS. Edasi Finantsaruanded > Käibemaks > Käibedeklaratsioon.

5. Esitage uus aruanne KMD ja INF-lisad e-maksuametile failina. See on raamatupidajale oluline aja kokkuhoid ja väldib vigu, mis paratamatult tekivad numbrite käsitsi sisestamisel. Aruande saatmine e-maksuametisse toimub samamoodi kui seni olete saatnud palgamaksude TSD aruannet.
Finantsaruanded > Käibemaks > Käibedeklaratsioon > Toimingud > Koosta aruandefail.


EELINFO: Tulekul on olulised täiendused moodulisse RAPID PALK maksudeklaratsioonile TSD, millele kehtestati täiesti uus vorm. Uuel kujul TSD aruande esimene tähtaeg on 10.02.15.
Rahandusministeeriumi määruse ja uute deklaratsioonivormidega saate tutvuda siin .