Uus moodul ÜÜR

Uus moodul RAPID ÜÜR

TT Tarkvara on valmis saanud mooduli “Üüriarvestus” peamooduli RAPID FINANTS juurde.

kommunaal

Erinevalt teistest praegu pakutavatest üüri- ja kommunaalteenuste arvestuse tarkvaradest, ei ole see orienteeritud ainult korteriühistutele, vaid sobib suurepäraselt ka kinnisvarahaldusega tegelevale firmale. Programmi loogikasse on algtasandil sisse programmeeritud võimalus kirjeldada ühe andmebaasi sees lõputul hulgal kortermajasid. Samas võib kirjeldada ka ainult üheainsa maja, seega on toode mugavalt kasutatav ka korteriühistu jaoks.

Iga maja kirjelduses saab eraldi häälestada, milliseid kuluartikleid selle maja üüriarvestuses jagatakse ja milliste reeglite järgi jagatakse. Iga kulusumma kohta saab ütelda, kas seda jagatakse korteri üldpinna või köetava pinna või elanike arvu või muude parameetrite alusel – kokku 8 erinevat varianti, muuhulgas ka võimalus jagada võrdselt kõikide korterite vahel (sisuliselt kulusumma jagamine korterite arvuga).

Igale korterile saab kirjeldada lõputu hulga mõõtjaid – veemõõtjaid, soojamõõtjaid, elektrimõõtjaid, gaasimõõtjaid jne. Iga korteri kohta saab kirjeldada erandeid – erandlikke hindu või üldse mingi artikli kuluajaotusest väljajätmist. Kui näiteks osadel korteritel on veemõõtjad ja osadel korteritel ei ole, siis veearve mõõtmata jääk jagatakse mõõtjata korterite vahel. Ühekordseid kulusummasid (remont, lume koristamine jne) saab jagada kogu majale või korterite grupile.

Soojatootja esitatud arve kogusummast lahutab programm maha sooja vee soojendamise kogumaksumuse (lähtudes korterite soojaveemõõtjatest) ja vannitubade käterätikuivatite soojendamise kogumaksumuse ning jäägi jagab korterite küttekuludeks.

Peale üürilahenduse tegemist saab tulemused üle kontrollida ning vajadusel parandada ja uue üürilahenduse genereerida. Kui kõik on korras, saab koostada üüriarved kõikidele korteritele ja need korraga välja trükkida ja/või e-postiga ära saata.

Üüriarvete eest raha laekumiste sissekandmine ja jälgimine toimub RAPID-i peamoodulis FINANTS. Raha laekumise saab elektroonilisest pangaväljavõttest automaatselt sisse lugeda. Kui arvete maksjad kasutavad pangaülekandel viitenumbreid, jääb ära käsitöö laekumiste sidumisel üüriarvetega.

Mooduli RAPID ÜÜR tugevaks küljeks ongi tihe integreeritus raamatupidamisega – teil pole vaja teha mingit ülearust lisatööd, et enda haldusfirma või korteriühistu raamatupidamine “kokku panna”.

Tänase seisuga kasutavad tarkvara RAPID ÜÜR kaks kinnisvarahaldusfirmat, kellest suuremal on hallata ligi 2500 korterit ja mõned korteriühistud.
Üüriarvestuse mooduli hind sõltub korterite arvust, millele soovitakse teostada kommunaalteenuste arvestust. Vaata hinnakirja.