WiFi võrgu turvaline seadistamine

Tüüpilises väikekontoris ja kodus kasutatakse internetti üle juhtmeta WiFi ühenduse. WiFi ehk Wireless Fidelity, on juhtmevaba raadiovõrk arvutite ja teiste internetti kasutavate seadmete vahel. Tehniliselt loob WiFi ühenduse teie arvutivõrku WiFi ruuter.

wifi võrgu seadistamine

Selleks, et WiFi võrku oleks turvaline kasutada, jagame teile mõned nõuanded kuidas WiFi ruuterit seadistada:

  • Muutke WiFi võrgu vaikenimi ja vaikeparool.

Ruuteri tootja on vaikeväärtusena häälestanud WiFi võrgunimeks üldjuhul tootja nime. Seega on kerge aimata ruuteri marki ja edasi juba välja selgitada ruuteri vaikehaldusliidese info, parool ja palju muud.

  • Kasutage tugevat krüpteeringut.

Ruuteri krüpteering kaitseb teie arvuti ja nutiseadme ning ruuteri vahelise info liiklust. Kui ruuter võimaldab valida WEP, WPA või WPA2 krüpteeringut, siis valige WPA2 – see on tugevaim krüpteering.

  • Aktiveerige ruuteri tulemüür.

Uued ruuterid on varustatud ka tulemüüriga. Tulemüür aitab kaitsta teie arvutivõrku väliste rünnete eest. Tulemüür aga ei pruugi olla vaikimisi aktiivne. Kontrollige, et tulemüür oleks ruuteris aktiveeritud.

  • Muutke ruuteri haldusliidese vaikeparooli.

Enamus ruuteritootjate haldusliidese paroolid on avalikult Internetist kättesaadavad, seega on vaikeparooli kasutamine väga ebaturvaline.

  • Keelake ruuteri haldusliidesele juurdepääs WiFi võrgust.

Novembris on kõik WiFi ruuterid 25% soodsamad!
Jah, tellin kohe

Soodushinnad alates 13,88 eurot.

Põhjalikumalt WiFi arvutivõrgu turvalisest seadistamisest saate lugeda Andmekaitse-inspektsiooni kodulehelt siin ja Arvutikaitse kodulehel siin.

Kui teil pole aega või tahtmist enda töö või koduse WiFi võrgu turvalisusega tegeleda, siis pöörduge meie poole.