Kui palju põhimälu minu arvuti tegelikult vajab?

Põhimälu ehk RAM on arvuti keskne mäluseade, kus kasutaja poolt käivitatud protseduurid tegelevad andmete töötlemisega. Ilma põhimäluta arvuti ei tööta, sest arvuti saab töödelda ainult põhimälus asuvaid andmeid. Kõvakettal ehk välismälus ainult säilitatakse programme ja kasutaja andmeid.

kui palju mälu sinu arvuti vajab

Kasutaja käivitatud programm kopeeritakse kõvakettalt põhimällu. Programmid toimivad põhimälus väga kiiresti. Põhimälu mahust oleneb üheaegselt töötavate programmide arv. Kui põhimälu ei ole piisavalt, siis on arvuti aeglane, sest pidev kõvakettale kirjutamine-lugemine on palju kordi aeglasem. Kuna uuemad programmid nõuavad nagunii üha rohkem mälu, on arvutites kasutusele võetud aina suuremaid põhimälusid.

Kui palju mälu arvuti vajab?

Iga inimese arvuti kasutamise vajadused on erinevad. Kui sa vajad arvutit vaid lihtsaks toimetamiseks internetis, mõne väikse dokumendi kirjutamiseks ja lihtsa arvutimängu mängimiseks, siis jagub 4GB põhimälust. Kui sul on vaja üheaegselt avada internetis mitu erinevat lehekülge, samal ajal kasutada kontoritöö tarkvara, sirvida fotosid ja kuulata internetiraadiot, siis vajad RAMi 8GB. Kui sinu tegevuseks on üheaegselt suured dokumendid, paljude kodulehtede sirvimine, üle 10 avatud foto, siis on piisav 16GB.
Kui sinu tegevuseks on viimase aja tipp videomängude mängimine, samal ajal video-, pildi- või helitöötlus, siis vajab arvuti 32GB.

Oktoobris pakume meilt ostetud põhimälu
TASUTA paigaldamist!

Kui arvutis on üheaegselt avatud rohkem kui 2-3 programmi, siis peaks seal olema sujuvaks ja kiireks toimetamiseks rohkem põhimälu.

Loe lisaks:
Kuidas paigaldada sülearvutisse lisa RAMi?
Milline põhimälu sobib arvutile?