Kuidas eurole minna? III

Kuidas toimub eurole üleminek majandustarkvaras RAPID? III osa

 

Euro käibele võtmiseni Eestis on jäänud loetud päevad. Eurole üleminek puudutab kõiki RAPID-i kasutajaid ja seetõttu on TT Tarkvara konsultantidel ees erakordselt töised ajad.

Kui Teil tekib küsimusi käesoleva uudiskirja kohta, siis helistage meile lähipäevil. Kui jätate helistamise 3. või 4. jaanuariks, siis on Teil meiega raske ühendust saada, sest jaanuari esimestel tööpäevadel on helistajaid erakordselt palju. Kui Teil on pakiline küsimus ja RAPID-i lauatelefon ikka kinni, siis saatke palun e-kiri oma küsimusega; esimesel võimalusel helistame ise Teile tagasi. Või kasutage Skype-telefoni.

Millal minna eurole?

Eurole ülemineku protseduur tuleb käivitada RAPID-is nii hilja kui võimalik ja nii vara kui vajalik. Seega vahetult enne seda, kui Teil on vaja koostada uue aasta esimene euro-dokument. Tavaliselt siis jaanuari esimesel tööpäeval.

 00423620

Raamatupidamisteenuse osutajad – te ei pea ühekorraga (üksteise järel) üle viima kõiki firmasid. Sama reegel: viite eurole üle siis, kui on vaja sisestada antud firma 2011. aasta dokumente.

Kas RAPID-i kasutaja, raamatupidaja, saab ise programmi euro-arvestusele viia?

Kui Te ei kasuta RAPID-is mooduleid LADU, PÕHIVARA, TELLIMUSED, KÖÖK või TOOTMINE ja Teie firma majandusaastaks on kalendriaasta, siis saate RAPID-is arvestuse eurole üle viia ise allpoolpaikneva juhendi alusel.

Kui Te kasutate moodulit PALK ja ei ole teinud detsembris vaheväljamakseid, ka siis saate RAPID-is arvestuse eurole üle viia ise allpoolpaikneva juhendi järgi.

Kui Te kasutate moodulit TELLIMUSED ja Teil ei ole aastavahetuse seisuga täitmata tellimusi, ka siis saate RAPID-is arvestuse eurole üle viia ise allpoolpaikneva juhendi järgi.

RAPID-i konsultandi abi kasutage eurole üleminekuks juhul, kui Teie ettevõttes:

  • kasutatakse moodulit LADU, PÕHIVARA, KÖÖK või TOOTMINE;
  • kasutate moodulit PALK ja soovite konverteerida eurodesse ka eelneva 6.-11. kuu töötasu summad;
  • kasutate moodulit PALK ja detsembris on makstud avansse, puhkuseraha või muid vaheväljamakseid;
  • Teie ettevõtte majandusaasta erineb kalendriaastast;
  • moodulis TELLIMUSED on aastavahetusel täitmata tellimusi.

Need moodulid on keerulised, seetõttu ei saa automaatset konverteerimist programmeerida.
RAPID-i konsultandi konverteerimise teenus on tasuline. Helistage või kirjutage meile – lepime kokku teenuse osutamise aja ja maksumuse.

Kuidas toimub eurole üleminek?

Eurole minek – konverteerimine – toimub RAPID-is järgmiste automaatsete etappide kaupa:

  • Eurofirma loomine
  • Laekumata müügiarvete üleviimine eurodesse
  • Tasumata ostuarvete üleviimine eurodesse
  • Palga andmete üleviimine eurodesse
  • Pearaamatu saldode üleviimine eurodesse


Juhend „EUROLE MINEK – Esimene tegevus: Eurofirma loomine“

Loe edasi …

Peale euro-firma loomist on Teie RAPID valmis 2011. aasta dokumentide sisestamiseks. Saate sisestada euro-firmasse eurodes müügiarveid, ostuarveid või raha dokumente. Dokumentide numeratsioon algab ühest. Selles seisus ei ole veel euro-firma andmetes 2011. aasta algsaldosid – puuduvad kliendiandmiku, hankijaandmiku ja kontode käibeandmiku algsaldod. Moodulis PALK ei ole veel palgaandmeid. Need andmed tõstetakse euro-firmasse siis, kui käivitate vastava järgneva tegevuse.


Juhend „EUROLE MINEK – Järgnevad tegevused“

Järgnevaid eurole üleviimise tegevusi võite käivitada suvalisel Teile vajalikul ajal ja Teile vajalikus järjestuses. See ei pea toimuma kohe peale esimest tegevust, euro-firma loomist. Käivitate vastava tegevuse siis, kui seda ei saa enam edasi lükata.

Loe edasi …


Topeltvaluuta arvestus 1.-14. jaanuaril 2011

Kui vajutate klahvi F12 müügiarvel või raha sissetuleku-väljamineku dokumendil (väljal ’Summa’), avaneb abikalkulaator, kuhu saab sisestada ostjalt saadud summa eurodes ja kroonides ning kalkulaator arvutab tagastatava summa mõlemas valuutas.
Moodulis JAEMÜÜK toimub topeltvaluuta arvestus otse müügi sisestamise juures.