Muudame WiFi leviala paremaks

Kasutame juhtmeta internetti iga päev, nii tööl, kodus kui ka nutiseadmes. Üldreeglina pakub meile kodus juhtmeta WiFi internetti võrguseade ruuter. Aga mida teha olukorras kui kodune WiFi võrk jääb nõrgaks? Näiteks kui elutoas on see olemas, kuid teise tuppa minnes kipub katkema ning muutub aeglaseks. Sellisel juhul võib probleem olla WiFi leviala ulatuses. Kuidas sellist olukorda lahendada?

WiFi võrgu seadmed –
WiFi ruuterid,
WiFi USB-adapterid ja
WiFi leviala laiendaja,
25% soodushinnaga kuni märtsi lõpuni!

 

1. Vaata üle WiFi ruuter
WiFi leviala ulatus sõltub muuhulgas ka ruuteri ja selle antennide paigutusest. Tihti paigutatakse kodus ruuter silma alt ära, kas kappi või teiste esemete taha.

Selline asukoht võib mõjutada signaali tugevust. Proovige esimese sammuna muuta ruuteri asukohta: paigutage seade nähtavamale ning rohkem avatud asukohta.
Teine võimalus on muuta ruuteri antennide suunda. Kui seadmel on sisemised antennid, siis keerake seadet ennast.

Juhul kui ruuteri ümberpaigutamine ei aita, siis tuletage meelde ruuteri vanus. Kui see on juba 10 aastat oma tööd teinud, siis oleks õige aeg ruuter välja vahetada. Uuema põlvkonna seadmed pakuvad ka uusi standardeid ja kiiremat ühendust ning on ka turvalisemad.
Juhul kui ruuteri ja selle paigutusega tundub kõik hästi olevat, kuid sellest hoolimata on WiFi levi endiselt nõrk, võiks mõelda leviala laiendaja peale.

2. Võta kasutusele WiFi leviala laiendaja

WiFi leviala laiendaja paigaldatakse ruumis asukohta, kus WiFi levi on veel hea ning seejärel laiendab see olemasolevat võrku. Üks WiFi levi laiendajavatest seadmetest on TP-LINK AC750 WiFi Range Extender, mis toimib koos iga ruuteriga. Seadme tööle seadistamine on lihtne. Lisaks on võimalus TP-LINKi leviala laiendajat seadistada telefoni äpi abil. Selles laiendajas olev RJ-45 võrgupistik võimaldab ühendada ka sellise seadme, mis oskab kasutada ainult juhtmega internetti: lauaarvuti, nutiteleri või muu. Laiendaja toetab standardeid IEEE 802.11 b,g,n,ac, kiirus kuni 750 Mbps. Põhjalikumalt tootja kodulehel siin ja ühe kasutaja video seadistamisest siin.

Leviala laiendaja TP-LINK AC750 tavahind on 34 eurot, soodushind 25.50 ,
WiFi ruuteritel soodushinnad alates 15 eurot, WiFi USB-adapterid alates 9 eurot.

WiFi seadmetele pakume soodushindu kuni 31. märts 2019.