Kuidas kaitsta arvutit viiruste ja pahavara eest?

Oma arvuti kaitsmine viiruste ja teiste ohtude eest ei ole raske, aga peab olema tähelepanelik ja kohusetundlik.

Meie arvutispetsialistide soovitused arvuti kaitsmiseks viiruste eest:

1.Kasutage viirusetõrjet.
Viirusetõrjeprogrammi paigaldamine ja ajakohasena hoidmine võib aidata teie arvutit viiruste eest kaitsta. Viirusetõrjeprogrammid otsivad viiruseid, mis proovivad pääseda teie e-posti, operatsioonisüsteemi või failidesse. Uusi viiruseid võib ilmuda iga päev, seega vajab viirusetõrjeprogramm pidevalt värskendusi. Kasutage ühes arvutis ainult ühte viirusetõrjetarkvara!

Aprilli lõpuni on turvatarkvara
ESET Internet Security hind 30% soodsam!
Uue litsentsi tavahind 1 arvuti 1 aasta 37.74 eurot, soodushind 26.42,
1 arvuti 2 aastat 56.62 eurot, soodushind 39.63,
1 arvuti 3 aastat 79.26 eurot, soodushind 55.48.

Jah, tellin kohe

2.Ärge avage tundmatult saatjalt pärit meilisõnumit või võõraid meilimanuseid.
Paljud viirused on manustatud meilisõnumitele ja levivad niipea, kui avate lisatud manuse. Kui te midagi ei oota, on parem manuseid mitte avada.

3.Suhtlusmeedias, Facebook ja Skype, liigeldes kasutage oma tervet mõistust.
Kui te mingit tähtsat faili ei oota, siis ärge klikkige kõikvõimalikke linke; ärge jagage oma andmeid igale poole laiali; ärge registreeruge suvalistesse keskkondadesse; ärge osalege kuitahes ahvatlevates loosimistes; ärge saatke edasi kettkirju. Kontrollige alati, kui miski kahtlane tundub. Kui eesti keeles suhtlev sõber hakkab ootamatult võõrkeeles kirjutama, siis paluge tal kontrollida ega tema arvuti äkki nakatunud pole.

4.Internetis olge ettevaatlik.
Mõelge hoolikalt järele, enne kui mõne ahvatleva pakkumise lingil klikite või midagi oma arvutisse laadite. Pahatahtlikud interneti lehed üritavad kasutajaid petta paigaldama oma arvutisse programme, mis sisaldavad hoopis pahavara. Kui internetist tarkvara alla laete, siis tehke seda usaldatud lehtedelt.

5.Uuendage oma Windowsi.
Microsoft väljastab perioodiliselt spetsiaalseid Windowsi turvavärskendusi, mis võivad aidata kaitsta teie arvutit.

6.Kasutage tulemüüri.
Tulemüür teavitab teid kahtlasest tegevusest, kui viirus või uss proovib teie arvutiga ühendust luua. Tulemüür blokeerib ka viiruste, usside ja häkkerite katsed laadida teie arvutisse potentsiaalselt ohtlikke programme.

7.Tehke varukoopiaid.
Viiruse tekitatud kahju pole nii suur, kui teete oma andmetest regulaarselt varukoopiaid. Nii võite pärast süsteemi taastamist jätkata oma tegemisi samast seisust, millal viimase varukoopia tegite.

8.Tühjendage interneti vahemälu ja kustutage sirvimisajalugu.
Enamik brausereid talletab teavet külastatud veebisaitide kohta ning sellist teavet, mida veebisaidil küsida võidakse (nt nimi ja aadress). Ehkki nende andmete arvutis talletamisest võib olla kasu, on paljud viirused või pahavara just sellistes kaustades tallel.

9.Uuendage oma programme.
Võimalusel uuendage kõiki oma programme, näiteks brauserit Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome ja Adobe Reader, Adobe Flash, jms. Teie operatsioonisüsteem võib olla uusim ja turvaline, aga kui teised programmid sisaldavad turvaauke, siis võivad viirused neid ära kasutada.

Kui soovite soetada viirusetõrje tarkvara rohkem kui ühele arvutile, siis palun küsige hinda telefoni või e-kirjaga siin ja vastame Teile.