Kuhu Sinu andmetest koopia on tehtud?

31. märts on rahvusvaheline andmete varundamise päev. Selle päevaga tuletatakse meile meelde, kui olulised on andmete turvakoopiaid.
Tee oma tähtsatest dokumentidest ja kallitest mälestustest regulaarselt koopiaid!

Kuhu tehakse Sinu ettevõttes andmetest turvakoopiad? Kui Sul endal pole aega oma töö juures või kodus korraldada andmetest koopiate tegemist, siis saad abi meie spetsialistidelt.

Kui vajad spetsialisti nõu või abi, siis praegu on õige aeg see tellida. Aprillis pakume arvutiteenuseid 25% soodushinnaga!

varukoopiat varukoopiad andmed

Kus säilitada andmete varukoopiat?

Varukoopiate säilitamiseks on kolm põhilist asukohta.

1. Koopia tegemine USB-seadmele.
Kõige soodsam lahendus!
USB-seadmeks võib olla mälupulk või väline kõvaketas. Peaasi, et USB seadmeid oleks mitu, minimaalselt 2 tükki. Erinevatele seadmetele tehakse koopiaid kordamööda. Näiteks ühel nädalal ühele ja teisel nädalal teisele seadmele. Kui üks neist seadmetest rikneb, siis on andmed teiselt seadmelt alati võtta.

2. Koopia tegemine arvutivõrgus paiknevale teisele seadmele.
Kui varundatavaid andmeid on palju, siis salvestatakse koopiad mahukate ketastega teisele seadmele. Näiteks vajalik väikeses ettevõttes, kus mitu arvutitöökohta, või kodus, kus säilitatakse suuremal hulgal pilte, videosid ja filme. 

3. Koopia tegemine pilve.
Lihtne võimalus teha koopia üle interneti pilveserverisse. Väikses mahus on pilveserveri kasutamine tasuta.
Neli tuntumat teenuse pakkujat on:
OneDrive
Dropbox
GoogleDrive
AmazonCloudDrive

Andmetest varukoopiate tegemise peab seadistama tööle automaatselt toimivana. Kokku tuleb leppida vaid selles, et kelle kohustuseks on regulaarselt jälgida koopiate olemasolu.

Andmetest varukoopia tegemisest saad rohkem lugeda ka siin