Kuhu Sinu andmetest koopia on tehtud?

Kuhu tehakse Sinu andmetest turvakoopiad? Mis Sa teeksid kui ühel päeval arvuti ei käivitu ja kaotaksid kõik oma andmed? Normaalne lahendus oleks andmete taastamine turvakoopiast.

Turvakoopia on regulaarselt tehtud koopia kõigist Sinu tähtsatest failidest – näiteks dokumendid ja e-kirjad töö juures, aga ka kodused dokumendid, perefotod ja koduvideod.

Arvutite ja nutitelefoniga esineb õnnestusi rohkem kui me arvame. Väike õnnestus seadmega võib põhjustada kõigi andmete hävimise. Kurb statistika näitab, et 30% inimestest ei ole kunagi teinud mitte ühtki turvakoopiat.

Tee oma kallitest mälestustest ja tähtsatest dokumentidest regulaarselt koopiaid!

Kuidas teha andmetest turvakoopia?

Turvakoopiate säilitamiseks on kolm põhilist asukohta.

1. Koopia tegemine USB-seadmele.
Kõige soodsam lahendus!
USB-seadmeks võib olla mälupulk või väline kõvaketas. Peaasi, et USB seadmeid oleks mitu, minimaalselt 2 tükki. Erinevatele seadmetele tehakse koopiaid kordamööda. Näiteks ühel nädalal ühele ja teisel nädalal teisele seadmele. Kui üks neist seadmetest rikneb, siis on andmed teiselt seadmelt ikka võtta.

Soeta mälupulk ja mälukaart praegu!
Kõik mälupulgad ja micro-SD mälukaardid on juunis-juulis-augustis 30% soodsamad!

2. Koopia tegemine arvutivõrgus paiknevale teisele seadmele.
Kui varundatavaid andmeid on palju, siis salvestatakse koopiad mahukate ketastega teisele seadmele. Kindlasti vajalik ettevõttes, kus on mitu arvutitöökohta, või kodus, kus vaja säilitada suuremal hulgal pilte, videosid ja filme. Ka TT Tarkvara andmetetest tehakse turvakoopia regulaarselt Synologi võrguseadmesse.

3. Koopia tegemine pilve.
Lihtne võimalus on teha koopia üle interneti pilveserverisse. Väikses mahus on pilveserveri kasutamine tasuta. Andmetest varukoopiate tegemise peab seadistama tööle automaatselt toimivana. Aeg-ajalt peab vaid kontrollima turvakoopiate olemasolu.
Tuntumad pilveteenuse pakkujad on:
OneDrive
Dropbox
GoogleDrive
MegaSync

Kui vajad spetsialisti nõu või abi turvakoopiate korraldamiseks, siis küsige julgelt.
Andmetest varukoopia tegemisest saad rohkem lugeda ka siin