Kasutame juhtmeta internetti iga päev, nii tööl kui ka kodus. Üldreeglina pakub meile kodus juhtmeta WiFi internetti võrguseade ruuter. Aga mida teha olukorras kui kodune WiFi võrk jääb nõrgaks? Näiteks kui elutoas on see olemas, kuid teise tuppa minnes kipub katkema ning muutub aeglaseks. Sellisel juhul võib probleem olla WiFi leviala ulatuses. Kuidas sellist olukorda lahendada?
WiFi ruuterid,
adapterid ja
leviala laiendajad
30% soodushinnaga kuni märtsi lõpuni!
WiFi leviala ulatus sõltub muuhulgas ka ruuteri ja selle antennide paigutusest. Tihti paigutatakse kodus ruuter silma alt ära, kas kappi või teiste esemete taha.
Selline asukoht võib mõjutada signaali tugevust. Proovige esimese sammuna muuta ruuteri asukohta: paigutage seade nähtavamale ning rohkem avatud asukohta.
Teine võimalus on muuta ruuteri antennide suunda. Kui seadmel on sisemised antennid, siis keerake seadet ennast.
Juhul kui ruuteri ümberpaigutamine ei aita, siis tuletage meelde ruuteri vanus. Kui see on juba 10 aastat oma tööd teinud, siis oleks õige aeg ruuter välja vahetada. Uuema põlvkonna seadmed pakuvad ka uusi standardeid ja kiiremat ühendust ning on ka turvalisemad.
Juhul kui ruuteri ja selle paigutusega tundub kõik hästi olevat, kuid sellest hoolimata on WiFi levi endiselt nõrk, võiks mõelda leviala laiendaja peale.
WiFi leviala laiendaja paigaldatakse ruumis asukohta, kus WiFi levi on veel hea ning seejärel laiendab see olemasolevat võrku. Üks WiFi levi laiendajavatest seadmetest on TP-LINK AC750 WiFi Range Extender, mis toimib koos iga ruuteriga. Seadme tööle seadistamine on lihtne. Lisaks on võimalus TP-LINKi leviala laiendajat seadistada telefoni äpi abil. Selles laiendajas olev RJ-45 võrgupistik võimaldab ühendada ka sellise seadme, mis oskab kasutada ainult juhtmega internetti: lauaarvuti, nutiteleri või muu. Laiendaja toetab standardeid IEEE 802.11 b,g,n,ac, kiirus kuni 750 Mbps. Põhjalikumalt tootja kodulehel siin ja ühe kasutaja video seadistamisest siin.
Võimalik on luua kontorisse või koju, suuremasse korterisse või majja WiFi võrgustik. Selliste seadmete tootjaid on palju, üks neist on TP-LINK, kelle nimekirjas on Deco seeria tooted. Neid seadmeid on võimalik toimima panna nii, et oma seadmetes näete ainult ühte WiFi võrku, aga seadmeid on majas mitmeid. Seadistamine on lihtne, seda on võimalik teha nii arvutis kui ka nutiseadmes. Kasutades nutiseadme rakendust on võimalik jälgida kes teie WiFi võrgus tegutseb ja kaua ühenduses on oldud. Lisaks on võimalik seada ka erinevaid piiranguid WiFi kasutamisele. Deco võrguseadmel on kaks RJ-45 võrgupistikut, mille külge on võimalik ühendada printereid, väliseid kõvakettaid ja muid lisaseadmeid, mis vajavad kaabliga võrku. Rohkem infot võrguseadmete kohta leiab tootja kodulehelt ja tootja õpetus kuidas paigaldada seadmeid on siin.
Leviala laiendaja TP-LINK AC750 tavahind on 39 eurot, soodushind 27,30,
WiFi ruuteritel soodushinnad alates 35 eurost, WiFi USB-adapterid alates 14 eurost.
Soodushindu pakume kuni 31. märts 2023.