PALK 2022 märts – aprill

Peamoodul PALK täiendused Lapsepuhkusele minek toimub alates 2022 aprillist nii: töötaja lepib tööandjaga kokku lapsepuhkuse võimaliku aja ja seejärel teatab sotsiaalametile. Kui töötajal on kasutamata lapsepuhkuse päevi, siis saadab sotsiaalamet tööandjale kinnituse töötaja puhkuse kohta. Lapsepuhkuse tasu maksab töötajale sotsiaalamet, tööandja enam ei maksa. Kasutatud ja kasutamata puhkusepäevade arvu jälgib sotsiaalamet. Sama korra alusel toimub ka puudega lapse lapsepuhkuse ja isapuhkuse kasutamine. Tööandja märgib tarkvarasse RAPID PALK töötaja soovi alusel lapsepuhkuse võimalikud kuupäevad puhkuste ajakavasse. Kui tööandja on ... (Loe edasi...)

FINANTS 2022 aprill

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Ostuarved üks dokument ekraanil > Makse saaja > võimalus otsida vajalikku makse saajat nupu [F3] abil. Import e-arvete operaatori Telema süsteemist > täiendatud kuluarve salvestamist malli alusel tekstiosa otsinguga. Näiteks kütusearve saab automaatselt salvestada eelnevalt mallis seadistatud kliendikaardi numbrite alusel autode kaupa. Müügiarved > üks müügiarve või müügisaateleht ekraanil : kasutaja on valinud dokumendi päises kauba või teenuse Saaja > topeltklikk allajoonitud sõnal Saaja kuvab ekraanile saaja kõik andmed. Edasta ... (Loe edasi...)

FINANTS 2022 märts

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Raha :  Võimalus importida ka tänase päeva panga väljavõtet. Tänase päeva väljavõttest imporditakse ainult laekumised. Päeva jooksul võib tehinguid korduvalt importida. Sama tehingunumbriga laekumist uuesti ei impordita. Raha > panga dokumentide seeria > tööleht Koond või Sisse > Tehingute sissetoomine/ Import failist > koostage internetipangas väljavõtte fail ainult tänase päeva tehingutega (tavaliselt fail camt.052-tüüpi) ja importige. Eelnevalt peab olema imporditud eelmiste päevade tehingud. Andmevahetus pangaga > kui samal päeval veelkord klikkida ... (Loe edasi...)

FINANTS 2022 veebruar

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > üks müügiarve ekraanil: päises nupp „Lisa uus arve olemasoleva andmetega“ > avanenud aknas on uus toiming Lootusetu nõude mahakandmine. Aktiivne, kui aktiivse rea arve on positiivse summaga ja aktiivse rea arve laekumata summa on positiivne ja olemas lootusetu nõude mahakandmise artikkel ning seeria. Kui kasutaja valib toimingu Lootusetu nõude mahakandmine, siis automaatselt lisatakse uus üherealine dokument laekumata nõude seeriasse, artikliga LOOTUSETU_NOUE, kus arve käibemaksuga summa= -1* arve laekumata summa; ... (Loe edasi...)

Kvaliteetne valge kontoripaber tasuta!

Maikuus on TT Tarkvaral sünnipäev, meil täitub 30. tegutsemisaasta. Sünnipäeva puhul teeme Sulle kingituse! Kingituse teeme igale heale kliendile, kes ostab meilt printerisse tavahinnaga tooneri. Kvaliteetne valge kontoripaber printeritooneri ostjale TASUTA! Kingituseks pakume iga tavahinnaga tooneriga kaasa 1 paki valget HP kontoripaberit Home&Office, pakis 500lehte A4 80g/m2. Paber sobib igapäevaseks kasutamiseks kvaliteetsete trükiste tegemisel kõigis printerites. Paberi tavahind 4,99eurot. Meie müügisalong on avatud tööpäevadel 9 - 17 ja saate vajaliku printeritooneri koos kingitusega meie juurest kätte. Või saatke meile tooneri tellimus e-kirja või ... (Loe edasi...)

Kasutame Windowsi kiirklahve

Selleks, et teie töö sujuks kiiresti on Windowsis olemas suur valik erinevaid kiirklahve – kasutaja vajutab klaviatuuril üheaegselt kindlaid klahve mingi kindla tegevuse käivitamiseks. Sedasama saab teha hiirega, aga kiirklahvide kasutamise annab märgatava ajavõidu! Kindlasti ei vaja tutvustamist sellised kombinatsioonid nagu “Ctrl + C”, “Ctrl + V” või “Ctrl + Z” ka arvutikaugele inimesele. Tegemist on kindlasti ühtede populaarsemate kiirklahvidega, mis on Windowsis kasutuses olnud juba pikka aega. Ctrl + c : kopeeri lõikelauale Ctrl + v : ... (Loe edasi...)

Käibemaksuseadus lubab ettevõttel vähendada maksukohustust lootusetult võlalt

Sellest aastast on ettevõttel õigus riigile tasumisele kuuluvat käibemaksu summat vähendada olukorras, kus kauba või teenuse ostja on jätnud arve tasumata ning selle laekumine on ka tulevikus ebatõenäoline. Alus: Käibemaksuseaduse §29'1 Käibemaksu kohustuse korrigeerimise aluseks on lootusetu nõue, mis raamatupidamises maha kantakse. Enne nõude mahakandmist peab maksukohustuslane tegema kõik endast oleneva, et tasumata jäänud arve ära makstaks. Kui selgub, et vaatamata maksukohustuslase püüdlustele ei ole see võimalik või võla sissenõudmiseks tehtavad kulutused ületavad laekumisest saadava tulu, võib nõude maha ... (Loe edasi...)

FINANTS 2022 jaanuar

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Nüüd saab edastada e-müügiarvet välisriigi ettevõttele, kes kasutab Peppoli süsteemiga ühinenud Soome operaatori teenust (verkkolasku). Võtke ühedust RAPIDi klienditoega - avame teie firmale Peppoli süsteemi Soome suuna. Kui firma ei ole veel kasutanud eesti-sisest e-arvete teenust, siis peab ka selle avama. Kliendid > e-müügiarvet vastuvõttev Soome ettevõtte kliendikaart ekraanile > tööleht "Üldandmed", Riik = Finland (või Soome) ja tööleht "Pank, Lepingud", Arve edastamine, Peppoli kood - sisestage ostja kood Peppoli süsteemis; näiteks ... (Loe edasi...)

FINANTS 2021 detsember

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > lisa uus - kui ettevõte pakub ostjale müügiarvete faktooringut, siis nüüd saab lisada müügiarvele vastava selgitava teksti ka võõrkeeles. Faktooring-ostjale müügiarve salvestamisel toimub automaatne kontroll: kui ostja dok.keel on eesti keel, siis lisatakse müügiarvele eestikeelne faktooringarve lisatekst; kui ostja dok.keel ei ole eesti keel, siis lisatakse võõrkeelne lisatekst. Faktooringu selgitav lisatekst seadistatakse: Seaded > tööleht Sisem.,tasaarv, faktooring > Faktooring > uus väli lisatekst võõrkeeles. Kui teie ettevõtte alustab ostjatele müügiarvete ... (Loe edasi...)

FINANTS 2021 november

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Müügiarved > Võimalus seadistada müügiarvete järjestus ekraanile kuvatavas nimekirjas: kas dokumendi numbrite või kuupäevade kahanevas järjestuses. Seadistamine toimub: Seaded > Müügiarved > Arvete nimekirja vaikimisi järjestus > kas doknr kahanevalt või kuupäev kahanevalt. Lisa uus arve olemasoleva andmetega > avaneb tegevuste valik > siin uus linnuke „Uuenda ostja andmed kliendikaardilt“; Kui linnuke on valitud, siis ostja andmed (nimi, aadress, jmt) lisatakse uuele arvele kliendikaardilt, mitte vanalt arvelt. Rapid jätab linnukese väärtuse ... (Loe edasi...)

FINANTS 2021 oktoober

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Otseühendus LHV Pangaga - UUS VÕIMALUS! Otseühenduse kasutusele võtt on hädavajalik, kui soovite oma tööaega kokku hoida ja vaba aega juurde saada! Otseühendus võimaldab lihtsa ja kiire infovahetuse pangaga - Te vabanete failide käitlemisest. Kui ettevõttel on LHV Pangas arveldusarve, siis raamatupidaja ei pea enam logima internetipanka pangaväljavõtte xml-faili koostamiseks. RAPID saadab ka maksekorraldused otse LHV Panka, Teie peate vaid internetipanka sisse logima ja kinnitama juba ootel olevad maksekorraldused. Faile ei ole vaja ... (Loe edasi...)

FINANTS 2021 september

Tarkvara RAPID FINANTS täiendused Raha > Sisse/ Välja/ Maksekorraldused dokumentide nimekiri - nimekirja avanedes on nüüd ridade järjestus kuupäeva järgi. Kasutajal võimalik hiire topeltklikiga tulba pealkirjal Dok.nr.  järjestada ridu dokumentide numbrite kasvavasse järjekorda. Sisse dokumentide nimekiri > Laekumata arved > võimalus nimekirjast välja jätta kreedit ostuarved, kui nimekirja all vastav linnuke maha võtta. Välja/ Maksekorraldused nimekiri > Tasumata kohustused > võimalus nimekirjast välja jätta kreedit müügiarved, kui nimekirja all vastav linnuke maha võtta. Müügiarved > üks ... (Loe edasi...)

Muudame WiFi leviala paremaks

Kasutame juhtmeta internetti iga päev, nii tööl, kodus kui ka nutiseadmes. Üldreeglina pakub meile kodus juhtmeta WiFi internetti võrguseade ruuter. Aga mida teha olukorras kui kodune WiFi võrk jääb nõrgaks? Näiteks kui elutoas on see olemas, kuid teise tuppa minnes kipub katkema ning muutub aeglaseks. Sellisel juhul võib probleem olla WiFi leviala ulatuses. Kuidas sellist olukorda lahendada? WiFi võrguseadmed - WiFi ruuterid, WiFi USB-adapterid ja WiFi leviala laiendaja, 30% soodushinnaga kuni märtsi lõpuni!   1. Vaata üle WiFi ruuter WiFi leviala ulatus sõltub ... (Loe edasi...)

Muudatused puhkustes alates 2022 aprill

Lapsepuhkus Alates aprillist on õigus lapsepuhkusele lapsepõhiselt mõlemal vanemal: iga lapse peale kokku 10 tööpäeva kuniks laps saab 14 aastaseks. Puhkuse õigus ei ole enam aastapõhine, vaid 10 päeva, iga lapse kohta kokku, perioodil mil laps kasvab 14-aastaseks. Alus: Töölepingu seadus §63. Uue korra kohaselt toimub lapsepuhkusele minek nii: töötaja lepib tööandjaga kokku lapsepuhkuse võimaliku aja ja seejärel teatab sotsiaalametile. Kui töötajal on kasutamata lapsepuhkuse päevi, siis saadab sotsiaalamet puhkuseteatise ka tööandjale. Lapsepuhkuse tasu maksab töötajale sotsiaalamet, tööandja enam ei maksa. Kasutatud ... (Loe edasi...)

PALK 2022 jaanuar – veebruar

Peamoodul PALK täiendused Palgaaruanded > Detailne maatriks > Aruanne ekraanile > Salvesta Excelisse - faili lisatakse päise teisele reale arvestusliigi/ kinnipidamisliigi nimetus. Alates 28.01.22 on Elatusmiinimum 233,57eurot . Seaded > Muutuv häälestus - lisatud kirje uue elatusmiinimumi väärtusega. Elatusmiinimumi kasutatakse kohtutäiturile kinnipeetava summa arvutamisel. Palgakalkulaator > Vaata maksumäärad - lisatud uus link maksuameti veebi uute maksumäärade info vaatamiseks. (Loe edasi...)